Stolní tenis

Stolní tenis nebo také ping-pong (podle zvuku, který vydávají při hře údery míčku) je bezkontaktní míčový sport hraný s pálkou. Na rozdíl od podobných sportů, jako jsou tenis, badminton nebo squash tvoří hrací plochu rozdělenou síťkou na dvě poloviny u stolniho tenisu horní deska stolu nad úrovní země, podél které se pohybují hráči.

Hraje se buď ve dvou soupeřících hráčích (tato varianta se nazývá dvouhra) nebo ve dvou soupeřících dvojicích hráčů (tato varianta se nazývá čtyřhra).

Historie

Stolní tenis se vyvinul ze společenské hry, která byla kolem roku 1880 přivezena z Číny do Británie. Postupný přerod na sportovní odvětví umožnilo používání celuloidového míčku, díky kterému se odskok míčku na stole stal pravidelným a předvídatelným – a začalo tedy mít smysl v této hře soutěžit a počítat body.

Více o historii

Vybavení

Základním vybavením hráčů na stolní tenis je pálka, míček a stůl na stolní tenis. Mezi výrobce potřeb pro stolní tenis patří např. Joola, Donic, Butterfly a mnoho dalších.

Více o vybavení

Nemáte vlastní vybavení?

To vůbec nevadí! Půjčte si pálky a míčky od nás za symbolických 50,– a kdo ví, třeba zjistíte, že právě tento sport je to, pro co jste se narodili.

Trocha inspirace